Boğaziçi Sales Challenge

Boğaziçi Sales Challenge, Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek satış yarışmasıdır. Boğaziçi Sales Challenge, Şubat-Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olup, Boğaziçi Satış Akademisi ve BSC Final Etabı olmak üzere iki etaba sahiptir.

Yarışma Süreci

Boğaziçi Sales Challenge'a başvuru yapmak isteyen öğrencilerden CV'lerini yüklemeleri ve yarışmaya kabul edilme sebeplerini açıklayacakları bir motivation letter yazmaları beklenmektedir.

Başvurular arasından seçilen 100 ekip yarışmaya katılma hakkını kazanacaktır.

Yarışmaya katılan her ekiplerin 24-25 Mart tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan Boğaziçi Sales Challenge Akademi etkinliğine katılımı zorunludur..

Boğaziçi Sales Challenge Akademi etkinliğinin son oturumunda ön eleme vakası açıklanacaktır. Ön eleme, basitleştirilmiş bir satış stratejisi sorunu üzerine verilen bir vakaya katılımcıların hazırladığı çözümleri içeren sunumlar ile gerçekleşecektir..

Öğrencilerin, vakanın verildiği günden itibaren 5 gün içinde, online olarak sunumları göndermesi gerekecektir.

Çözümlerin değerlendirme heyeti tarafından incelenmesi sonucunda Boğaziçi Sales Challenge Final Etabı'na katılmaya hak kazanan 12 ekip belirlenecektir.

Final Etabı, 1 Strategy etabı ve 1 Negotiation etabı olmak üzere 2 ayrı etaptan oluşmaktadır.

Strategy etaplarında öğrencilerden, detaylı bir satış vakası üzerine çözüm hazırlayıp çözümlerini 12 dakika içinde sunmaları beklenmektedir.

Negotiation etabında ise öğrencilerin verilen ürün ve detaylı vaka üzerine bir satış sunumu hazırlayıp, rol gereği satın alımcıyı oynayan jürilere direk satış yapması beklenmektedir.

Jürinin değerlendirmesi sonucu ödül kazanan ekipler Final Etabı sonunda açıklanacaktır.

Yarışmanın Amaçları

Mezun eğilimleri göz önüne alındığında oldukça revaçta bir alan olan satış sektörünü üniversite dönemindeki öğrencilere daha iyi tanıtabilmek.

Satış alanında kariyer yapma hedefi olan öğrencileri etkinlik kapsamında düzenlenecek olan Akademi ile alanın önde gelen kurum ve şahıslarıyla bir araya getirerek bu öğrencilerin satış konusunda kendilerini geliştirmelerine ortam hazırlamak.

İki bölümden oluşan yarışma ile katılımcılara gerçeğe yakın bir satış deneyimi sunarak Boğaziçi Satış Akademisi'nde teorikte öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesine imkan vermek.

Sponsor firmaların öğrencilere dokunmasında köprü olarak firma-öğrenci ilişkisini geliştirmek.

SSS

Etkinlik ücretli midir?
Hayır, Boğaziçi Sales Challenge ücretsiz bir etkinliktir.
Etkinliğe önceden kayıt yaptırmak gerekli midir?
Boğaziçi Sales Challenge'a internet sitesinde yer alan etkinlik takvimine göre online olarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Boğaziçi Satış Akademisi'ne ise, eğer yarışma katılımcısı değilseniz ve ön elemeyi geçemediyseniz bilet almanız gerekmektedir. Biletler 14 Mart'ta satışa çıkacaktır.
Yarışmada yer almadan sadece Boğaziçi Satış Akademisi’ne katılmak mümkün müdür?
Boğaziçi Satış Akademisi, yarışmacılarımızın satış alanında bir ön eğitimden geçerek yarışmaya katılmalarına ortam hazırlamak için düzenlenen bir etkinliktir.Ön elemeyi geçen yarışmacılarımıza Boğaziçi Satış Akademisi ücretsizdir. Yarışmaya katılmadan sadece Boğaziçi Satış Akademisi'ne gelmek isteyen katılımcılarımız tek gün 10 TL,iki gün 15 TL şeklinde ücret ödeyerek eğitimlere katılabilirler.
Yarışmaya başvuran tüm ekipler Boğaziçi Satış Akademisi'ne ücretsiz katılabiliyorlar mı?
Hayır,sadece ön elemeyi geçen yarışmacılar Boğaziçi Satış Akademisi'ne ücretsiz olarak katılabiliyorlar.
Katılımcılara sertifika verilecek mi?
Evet, Boğaziçi Satış Akademisi etkinliğimiz sertifikalıdır.
Etkinlik konaklamalı mı?
Etkinliğimiz konaklamalı değildir. Ancak şehir dışından gelecek katılımcılarımıza konaklama seçimleri ve ulaşım bilgileri konusunda yardımcı olunacaktır.